Lacbaksels!,  Lacbaksels! (zoet)

Five-spice broodjes

Kaneelbroodjes op z’n Aziatisch, zeg maar, met dank aan Chinees 5-kruidenpoeder. Niet zo zeemzoet als die Zweedse klassieker, maar toch nog zoet genoeg, aldus vrouwlief, én met genoeg crunch, dankzij de geroosterde amandelen en parelsuiker. Proberen die handel!

Deze broodjes zijn (uiteraard!) het lekkerst vers uit de oven, maar kunnen ook perfect koud gegeten worden of een minuutje opgewarmd worden in de microgolfoven.


INGREDIËNTEN (voor +/- 20 broodjes)

Voor het deeg:

  • 800g witte broodbloem
  • 7g droge gist
  • 12g zeezout (17g als je het broodje graag zouter wilt)
  • 65g suiker
  • 70g zachte, ongezouten en LV boter
  • 2 grote eieren
  • 370ml cashewmelk (misschien enkel in mijn verbeelding een wat “vollere” structuur)

Voor de vulling:

  • 200g amandelpoeder
  • 75g donkerbruine suiker
  • 2el Chinees 5-kruidenpoeder
  • 40g seroendeng (geroosterde kokos met pinda; verkrijgbaar bij AH) (facultatief)
  • 150g zachte, ongezouten en LV boter (in blokjes)
  • 50g geblancheerde amandelen (droog geroosterd en grof gehakt)
  • een snuifje keukenzout
  • (evt. 1 el citroensap, om de vulling wat makkelijker smeerbaar te maken)

Extra’s:

  • 1 ei, losgeklopt
  • parelsuiker (2x kleine handvol)
  • lichte siroop (100g suiker, 200ml water; breng aan de kook – laat 5 min. sudderen tot alle suiker is opgelost. De rest van de siroop kan je gebruiken voor home-made iced tea!)

 

WERKWIJZE

  1. Doe alle ingrediënten voor het deeg in een mengkom. Mengen die handel!
  2. Kneed het deeg een 8 à 10 minuten (of 5 minuten in een mixer), doe het weer in de mengkom, bedek met vershoudfolie en laat het vervolgens een uur rusten op een warme plaats.
  3. Maak ondertussen de vulling: meng alle ingrediënten met twee houten lepels tot je een gladde massa hebt. Voeg het citroensap pas toe (indien nodig) net voor je je deeg gaat vullen. (Zie stap 4.)
  4. Rol het deeg uit tot een rechthoek (een lange ovaal is ook ok) en besmeer met de vulling. Strooi de geroosterde amandelstukjes over de vulling.
  5. Rol je deeg op (met de langste zijde naar je toe) tot een lange worst. Hoe meer rolbewegingen, hoe meer spiralen in je spicebroodjes. Snijd elke worst in stukken van ongeveer 1,5 cm dik.
  6. Leg de stukken op twee bakplaten bekleed met bakpapier. Bedek de platen losjes met vershoudfolie en laat de broodjes nog een keer 45 minuten rijzen.
  7. Verwarm de oven voor op 170° (hetelucht)/180° (conventioneel).
  8. Bestrooi de broodjes met de parelsuiker en bak ze vervolgens in 30 minuten goudbruin.
  9. Bestrijk de warme broodjes met de lichte siroop.

 

 

 

Amateurkok/-bakker, manlief, aspirant-schrijver, lector Engels, community manager, recyclunstenaar, hobbyist-pianist en überdromer. Niet altijd in die volgorde weliswaar.

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

%d bloggers liken dit: