Bik Exotique!

Indonesische kalkoensaté met citroengrassambal

Saté lilit kalkun op z’n Plofknooks. 😉 De citroengrassambal zit — hetzij in lightversie — in het kalkoengehakt verwerkt; de volledige versie wordt er apart bij geserveerd. Superlekker in combinatie met Vlindonesische groentjes of wat rijst. De Plofknooksatés vallen altijd wat groter uit dan op Bali, vandaar de “10 à 15” bij het aantal stuks. 🙂

Deze satés maak je — bij gebrek aan kolenbarbecue — in de grillpan. De platte bamboesatéstokjes week je het best enkele uren in water, zodat ze beter bestand zijn tegen de hitte. 24 uur is ideaal; 3 uur is toch echt het minimum. Bananenblad gebruiken in je grillpan is een leuke toets en zorgt voor makkelijk schoonmaakwerk nadien, maar is helemaal niet essentieel.

De trasi — zie ingrediënten — daarentegen is niet facultatief. Een penetrant geurtje, I know, maar een unieke smaak!

 

INGREDIËNTEN (10 à 15 satés, afhankelijk van de grootte van de satés)

Voor de satés:

  • 550g kalkoengehakt (gekruid)
  • 90g sjalot, gesnipperd
  • 45g citroengras, fijngesneden
  • 45g rode chilipepers (met zaadjes)
  • 9 kaffir limoenblaadjes, nerf verwijderd en fijngehakt
  • 5 tl limoensap
  • 1 1/2 tl suiker
  • 4 el (verwarmde) kokosolie
  • 3g trasi (garnalenpasta; verkrijgbaar in Aziatische supermarkten), kort aangebakken (zonder vetstof)

Citroengrassambal:

  • 60g sjalot, fijngesnipperd
  • 30g citroengras, fijngesnipperd
  • 30g rode chilipepers (met zaadjes), fijngesnipperd
  • 6 kaffir limoenblaadjes, nerf verwijderd en fijngehakt
  • 3tl limoensap
  • 1tl zeezout
  • 1tl suiker
  • 3el (verwarmde) kokosolie
  • 5g trasi (garnalenpasta; verkrijgbaar in Aziatische supermarkt), kort aangebakken zonder vetstof

 

WERKWIJZE

  1. Doe alle ingrediënten voor de satés (behalve het gehakt) in een hakmolen en mix tot een gladde kruidenpasta
  2. Doe de kruidenpasta bij het gehakt en meng goed. Laat min. 30 minuten rusten in de koelkast.
  3. Wikkel een kleine (of grote) handvol van de kalkoenmengeling rond een geweekt bamboesatéstokje en herhaal tot al het gehakt op is.
  4. Leg een vel bananenblad in je grillpan (of twee als het een grote pan/bbq is) en verhit de pan (zonder vetstof).
  5. Bak de kalkoensatés 4-5 minuten aan elke kant (16-20 minuten in totaal dus).
  6. Maak ondertussen de citroengrassambal: doe alle ingrediënten in een kommetje en meng goed. Niet in de hakmolen doen dus! Sambal hoort nog stukjes te hebben! Serveer met de gebakken satés.

 

Amateurkok/-bakker, manlief, aspirant-schrijver, lector Engels, community manager, recyclunstenaar, hobbyist-pianist en überdromer. Niet altijd in die volgorde weliswaar.

3 reacties

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

%d bloggers liken dit: