
Kruidige kippenballetjes
Want het kunnen niet altijd balletjes in tomatensaus zijn, toch? Onze oudste (bijna 3) vond deze even lekker als wij, and that’s saying something! Leuk detail: de balletjes zijn nóg lekkerder de dag nadien, dus wie ze op voorhand wil klaarmaken, ga ervoor! Ideaal in combinatie met onze pittige bataatpuree!
INGREDIËNTEN (12 balletjes > 6 personen)
- 600g gekruid kippengehakt
- 2 teentjes (15g) look, gepeld en geraspt
- 45g rode ui, geraspt en/of fijn gehakt
- 15g basilicumblaadjes, fijngehakt
- 10g (3 flinke takjes) dragonblaadjes, fijngehakt
- 45g panko
- 1 el olie
WERKWIJZE
- Verwarm de oven voor op 180° (hetelucht)/200° (conventioneel). Vet een braadslede/ovenschotel in met de olie.
- Doe het gehakt, de look, rode ui, basilicum, dragon en panko in een mengkom. Meng alles goed (met de hand gaat dat het best).
- Rol 12 balletjes met een diameter van +/- 6 cm. Leg de balletjes in de braadslede/ovenschotel en bak ze 35 minuten.
Smakelijk!


2 reacties
Manolito van Galen
Hoi Mr Pomegranate,
Een heerlijk recept.
Is er een andere wijze van bereiden aangezien ik geen oven heb?
Bij voorbaat hartelijk dank voor uw antwoord.
Groetjes,
Manolito van Galen
Mr Pomegranate
Hoi Manolito
Bedankt! In de pan moeten deze ook zeker lukken. Gewoon een klontje (lactosevrije) boter en wat olie in de pan en op middelhoog vuur bakken. Ik vermoed zo’n minuut of 10 à 12 in totaal, maar dat durf ik niet met zekerheid zeggen.